Nejčastější dotazy FAQ

Co je to toner?

Slovem toner je označována tisková kazeta (náplň) do laserových tiskáren a kopírek.

Co je to cartridge?

Takto bývá označována tisková kazeta pro inkoustové tiskárny.

Co je to páska?

Slovem páska označujeme náplně do jehličkových tiskáren.

Jak poznám, jestli mám laserovou, inkoustovou nebo jehličkovou tiskárnu?

Technologie tisku Vaší tiskárny je vždy uvedena v návodu k obsluze.

 • Laserové tiskárny pracují s technologií vykreslování tisknutého textu a obrázků laserovým paprskem (event. řadou LED) na fotocitlivý válec. Tiskové náplně pro laserové tiskárny jsou tonery. Tiskové kazety pro laserové tiskárny obsahují mimo jiné tzv. tonerový prášek, který je, po přenesení na papír, zafixován do papíru v zařízení tiskárny, kterému se říká fixační jednotka (lidově pec).
 • Inkoustové tiskárny pracují s technologií rozstřikování tisknutého textu a obrázků pomocí trysek v tiskové hlavě, která je buď přímo součástí tiskárny (pak ji už tisková kazeta neobsahuje), nebo je takovou tiskovou hlavou vybavena pouze tisková kazeta. Inkoustová tisková kazeta obsahuje nejčastěji tekutý roztok speciální tiskové barvy. Inkoustová barva již není zapékána do papíru jako toner, ale k její fixaci dochází pouze vlivem zaschnutí.
 • Jehličkové tiskárny používají k tisku tiskovou hlavu, která se pohybuje ze strany na stranu po listu papíru a přes barvící pásku naplněnou inkoustem se otisknou jehličky na papír. Má to stejnou funkci jako klasický psací stroj, s tím rozdílem, že můžeme vybírat různé druhy písma, nebo popřípadě tisknout obrázky. Vzhledem k tomu, že se při tisku využívá mechanického tlaku, tak tyto tiskárny mohou vytvářet kopie pomocí tzv. kopíráku.Každý bod je vykreslen malou kovovou jehlou, řízenou elektromagnetem a to buď přímo nebo pomocí malých vahadel. Pohyblivá část tiskárny se nazývá hlava a při přejetí listu papíru z jedné strany na druhou listu papíru vytiskne jeden řádek textu. Většina jehličkových tiskáren má uložené jehličky vertikálně a v případě většího množství jehliček se zvyšuje hustota dopadu jehliček a tím i kvalita tisku. Počet jehliček je 2, 7, 9, 18 24 a více. Tyto tiskárny jsou oproti laserovým, nebo inkoustovým tiskárnám výrazně pomalejší, ale i nadále se využívají například u kasy v supermarketu
Co je to kompatibilní toner nebo cartridge?

Jedná se o tiskovou náplň, která pochází od jiného výrobce, než je výrobce tiskového zařízení. Zpravidla se jedná o zcela novou tiskovou kazetu, včetně plastového těla, ale nebývá to podmínkou. Takovéto kazety pocházejí výhradně z dovozu z Asie a nikde v Evropě se nevyrábí! Jako kompatibilní kazetu je možno označit i renovovanou kazetu, která je osazena novými komponenty a prodávána bez nutnosti dodání prázdné kazety k renovaci.

Co je to renovace toneru?

​Jedná se o výrobní proces, při kterém je původní vypsaná kazeta demontována, vyčištěna a zbavena všech zbytků starého tonerového prachu. Všechny poškozené a opotřebované komponenty jsou nahrazeny novými. Kazeta je poté strojově naplněna tonerovým prachem na předepsanou gramáž, odpovídající kapacitě zásobníku a otestována v příslušné testovací tiskárně. Poté je opatřena identifikátory, zabalena a expedována k zákazníkovi. Naše společnost TEXPO-CZ provádí tyto renovace již více než 10 let a je držitelem certifikátu ISO na výrobu a renovace tiskových kazet.

Obsahují kompatibilní a renovované tonery a inkousty také nový čip?

Všechny tonerové a inkoustové kazety, které jsou v originálním provedení vybaveny čipem, tak ho obsahují i v provedení kompatibilním či v renovaci. Pokud tomu tak v některých ojedinělých případech není, je to výslovně u takového zboží uvedeno.

Lze v tiskárně kombinovat originální kazety s neoriginálními?

Doporučujeme používat souběžně buď pouze neoriginální kazety nebo originální. Ve většině případů lze tisknout, i když v tiskárně používáte společně neoriginální a originální tiskové kazety.

Přijdu o záruku na tiskárnu, když používám v tiskárně neoriginální spotřební materiál?

Bohužel ano. Výrobci tiskáren prodávají tiskárny za ceny na hranici (někdy i pod hranicí) výrobních nákladů. Potřebný zisk vytváří následným prodejem spotřebního materiálu, tedy originálních náplní. Aby si snáze zabezpečili jejich odbyt, podmiňují trvání záruky na zařízení, používáním právě výhradně originálních náplní.

Nenašel jsem fakturu u zboží, proč?

Po vyřízení objednávky je Vám automaticky zaslán mail s informací o vyřízení objednávky a fakturou. Fakturu nepřikládáme ke zboží z důvodu nemožnosti kontroly, že byla skutečně do balíku vložena. Elektronická faktura je plně ověřitelná a její doručení lze dokázat. Navíc jí můžete snadno přeposílat např. účetnímu odddělení, bez nutnosti skenování. 

Rychlá doprava

 • PPL balík - 89,-Kč
 • Česká pošta - 119,-Kč
 • Osobní odběr - ZDARMA

Snadná platba

 • Bankovní převod
 • Platební brána GO PAY
 • Dobírka

Kontaktujte nás

725 722 347
po - pá 8:00 - 16:00

Ověřený e-shop

Poštovné ZDARMA nad  998,-Kč
 • 04
 • 05
Nahoru