Doprava a platba

Poštovné a balné - prodej v ČR
 • k celkové ceně nákupu Vám bude při nákupu do 1999 Kč s DPH připočteno poštovné
 • v případě, že celková cena Vašeho nákupu bude 2000 Kč s DPH a více, je poštovné a balné zdarma!
 • u nadrozměrné zásilky je způsob dopravy automaticky změněn eshopem, viz ustanovení níže
Poštovné a balné - prodej na Slovensko
 • k celkové ceně nákupu Vám bude při nákupu do 3000,-Kč s DPH připočteno poštovné
 • v případě, že celková cena Vašeho nákupu bude 3001,- Kč s DPH a více, je poštovné a balné zdarma!
 • u nadrozměrné zásilky jsou cena a způsob dopravy stanoveny individuálně
Nadrozměrná zásilka
 • jedná se o zboží, které nesplňuje váhový nebo rozměrový limit obchodních podmínek České pošty nebo PPL. Jedná se o zboží, které je těžší než 31,5 kg, nebo takové, kde max. rozměry zásilky překračují 100 x 60 x 60 cm. V případě dopravy na Slovensko je to do nad 20 kg. Takové zboží tvoří vyjímku a způsob přepravy je stanoven individuálně, vzhledem k faktu, že takové zásilky PPL Private ani česká pošta nevozí. Z nabízeného sortimentu jde především o prezentační, školní a promítací tabule, triptychy, kancelářskou techniku a tiskárny. V těchto případech si eshop vyhrazuje právo změny zákazníkem zvolené přepravní společnosti automaticky, bez předchozího upozornění, vzhledem k výše uvedených faktům a se zachováním rychlosti a komfortu přepravy
Doprava

Na našem eshopu nabízíme tyto způsoby dopravy balíků:

PPL PARCEL CZ PRIVATE

Po předání zásilky do rukou PPL obdržíte ze strany PPL informativní e-mail s možností změny dispozic doručení prostřednictvím www.pplbalik.cz. V den doručení bude na vámi uvedené telefonní číslo prostřednictvím SMS zaslána informace s orientačním časem doručení v rozmezí dvou hodin (např. 13-15:00). Doručení zásilek probíhá standardně v pracovních dnech od 8:00 do 18:00. Cestu zásilky je možné sledovat na internetu na webové stránce www.ppl.cz. V případě dobírky je možno platit jak v hotovosti, tak i platební kartou. 

PPL Parcelshop

PPL Parcelshop je místo (prodejna, provozovna nezávislého podnikatele), které kromě své hlavní činnosti umožňuje příjem a výdej zásilek PPL. Příjemce a odesílatel zásilky se nemusí vázat na určitý čas doručení a odeslání, balík lze vyzvednout nebo podat (podání vyjma sítě Žabka) v otevíracích hodinách PPL Parcelshopu kýmkoli, kdo se prokáže PINem pro převzetí. Pokud jste si zvolili přímé doručení do PPL Parcelshopu, přijde vám SMS a e-mail, kde budete informováni o tom, kde je zásilka uložena, v jakých časech je možné ji vyzvednout a PIN pro vyzvednutí. Mapu všech PPL Parcelshopů naleznete zde. Zásilka je v automatickém zařízení na výdej zásilek k vyzvednutí po dobu maximálně 72 hodin od uložení do tohoto zařízení. Při uložení v PPL Parcelshopu je zásilka k vyzvednutí po dobu maximálně 3-7 (podle typu eshopu) kalendářních dnů ode dne následujícího po jejím uložení. K vyzvednutí potřebujete PIN, který zasílá PPL v e-mailové a SMS zprávě. Nemůžete-li se na Parcelshop dostavit osobně, je možné PIN pro vyzvednutí poskytnout jakékoliv osobě, která může zásilku vyzvednout za Vás.

Česká pošta - "Balík do ruky"

dodání následující pracovní den po dni podání přímo na adresu, kterou zákazník uvede ve své objednávce. Adresát si může upravit čas nebo způsob doručení. Ve vybraných lokalitách nabízíme volbu odpoledního doručování. Možnost garantovaného času dodání do 10./12./14. hodiny nebo v sobotu/neděli/státní svátek. Adresáta informujeme o doručování balíku prostřednictvím SMS nebo e-mailem již v den podání. Adresátovi nevyhovuje zvolená pošta, což by mohlo způsobit prodlevu při dodání balíku. Na www.ceskaposta.cz/zmenadispozice si může adresát v den podání po obdržení elektronického avíza změnit poštu, kde si chce balík vyzvednout.

Ceny za dopravu po ČR

Balík PPL do 31,5 kg nebo 0,2m3 (doručení následující pracovní den). 

 Objednávka do 1999,- Kč  PPL Private 129,- Kč, PPL Parcelshop 59Kč, Česká pošta do 31,5 kg nebo 0,2 m3 á 129,-Kč včetně DPH*
 Objednávka nad 1999,- Kč  0,- Kč*, Česká pošta do 31,5 kg nebo 0,2 m3 á 0,-Kč*

* U nadrozměrné zásilky je způsob dopravy stanoven prodávajícím individuálně.
* Limit pro výši objednávky se počítá z cen včetně DPH a bez dopravného.

Příplatky dle druhu platby
Způsob platbyCena v Kč včetně DPH
Dobírka (pouze ČR) 40,- Kč
ON-LINE Platby Gopay 0,- Kč
Platba převodem 0,- Kč
Zálohová faktura 0,- Kč
Balné 0,- Kč
Ceny za dopravu na Slovensko

Balík PPL Export Slovensko do 20 kg nebo 0,2 m3 (doručení do 2 následujících pracovních dní po dni podání)

 Objednávka do 3000,- Kč  156,- Kč (189,- Kč včetně DPH)
 Objednávka nad 3000,- Kč  0,- Kč*

* U nadrozměrné zásilky jsou cena a způsob dopravy stanoveny individuálně, zákazník bude včas kontaktován oddělením prodeje.

Prohlídka zboží

 1. Způsob doručení zboží určuje prodávající, není-li v kupní smlouvě stanoveno jinak. V případě, že je způsob dopravy smluven na základě požadavku kupujícího, nese kupující riziko a případné dodatečné náklady spojené s tímto způsobem dopravy.
 2. V případě, že je z důvodů na straně kupujícího nutno zboží doručovat opakovaně nebo jiným způsobem, než bylo uvedeno v objednávce, je kupující povinen uhradit náklady spojené s opakovaným doručováním zboží, resp. náklady spojené s jiným způsobem doručení.
 3. Při převzetí zboží od přepravce je kupující povinen zkontrolovat neporušenost obalů zboží a v případě jakýchkoliv závad toto neprodleně oznámit přepravci. V případě shledání porušení obalu svědčícího o neoprávněném vniknutí do zásilky nemusí kupující zásilku od přepravce převzít. Podpisem dodacího listu kupující stvrzuje, že obal zásilky obsahující zboží byl neporušen.
 4. Další práva a povinnosti stran při přepravě zboží mohou upravit zvláštní dodací podmínky prodávajícího, jsou-li prodávajícím vydány.

Platební podmínky

 • Dobírkou (nelze na Slovensko)
 • Příkazem k úhradě z Vaší banky
 • GOPAY platební brána s možností zabezpečených on-line plateb kartou Mastercard a VISA nebo internetové bankovnictví KB, FIO, Raiffeisen banka, Mbank, GE Money, Volksbank, PayPal
V případě, že budete platit běžným bankovním převodem na účet 103900212/2250, jako variabilní symbol musí být uvedeno číslo objednávky. Zboží je vždy expedováno až po připsání kupní ceny zboží na tento účet!

Zboží zůstává až do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.

Reklamace zboží poškozeného přepravou

Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zboží od přepravce, které je zjevně poškozeno, nebo je zjevně poškozen značným způsobem přepravní obal, který vyvolává důvodnou domněnku, že zboží uvnitř je poškozeno (platí i pro případy, kdy je na kartonu vidět, že byl vystaven působení počasí nebo vody). Proto prosím věnujte kontrole stavu zásilky zvýšenou pozornost, konkrétně povrchu kartonu, ochranné pásce a jakýmkoliv, i třeba drobným porušením a trhlinám. Zvlášť pokud bude karton protržený nebo budou zdeformované rohy, je to signál, že zboží nebude zřejmě v pořádku.

V případě, že kupující po otevření balíku zjistí fyzické poškození zboží, je třeba tuto skutečnost oznámit bez zbytečného odkladu (kupující podnikatel nejpozději do 3 prac. dní, kupujícímu spotřebiteli je doporučeno totéž) společnosti TEXPO-CZ s.r.o., která bude kupujícího informovat o dalším postupu. Doporučujeme pořídit fotodokumentaci stavu zásilky bezprostředně po rozbalení, včetně přepravního obalu a případné výplně. Při dodání poškozeného zboží má kupující nárok na dodání nového zboží, neboť závazek trvá, nebo může odstoupit od smlouvy z důvodu, že nemá již oprávněný zájem na pozdějším dodání zboží, kdy toto je povinen sdělit prodávajícímu současně s oznámením o dodání poškozeného zboží.

Rychlá doprava

 • PPL balík na adresu - 129,-Kč
 • PPL balík do parcelshopu - 59Kč
 • Česká pošta - 129,-Kč
 • Osobní odběr - ZDARMA
 • Doprava a platba

Snadná platba

 • Bankovní převod 103900212 / 2250
 • Platební brána GO PAY
 • Dobírka

Kontaktujte nás

725 722 347
po - pá 8:30 - 16:00

Ověřený e-shop

Poštovné ZDARMA nad 1999 Kč
 • 04
 • 05
Nahoru